icon facebook inst.png icon youtube
Новини

Пошук репресованого

Рубрика допоможе в пошуку інформації про репресованого комуністичним тоталітарним режимом і складається з 4 розділів – звернення до Архіву національної пам’яті, відеоінструкції, порадники, звернення до інших архівів.

Розділ «Звернення до Архіву національної пам’яті» буде корисним всім, хто ставить перед собою одне й теж запитання: «З чого почати пошук відомостей про свого репресованого родича?». Тут Ви можете написати своє звернення з пошуку інформації про репресованого до Архіву національної пам’яті, надавши всі наявні у Вас дані. Працівники Архіву безкоштовно допоможуть знайти відомості в різноманітних базах даних, визначити потенційне місце зберігання архівної слідчої справи на репресованого, написати правильне звернення в архів, нададуть індивідуальні алгоритми пошуку.

У розділі «Відеоінструкції» за допомогою п’яти коротких просвітницьких відеороликів всі охочі зможуть зрозуміти прості алгоритми пошуку інформації про репресованого комуністичним тоталітарним режимом в онлайн базах даних та архівах. П’ять відеоінструкцій можна вільно переглянути на офіційній Youtube-сторінці Архіву національної пам’яті: https://bit.ly/33C7qRo.

Розділ «Книги-порадники» дає можливість всім охочим вільно переглянути та завантажити дві книги у форматі PDF «Практичний порадник із доступу до архівів. Право на правду (2016 рік)» та «Архіви КГБ для медіа», в яких детально описані алгоритми пошуку інформації про репресованих комуністичним тоталітарним режимом в 1917-1991 роках. Також містяться «словник чекіста», дані про історію функціонування репресивних органів в Україні, переліки різноманітних інституцій, які стануть у нагоді при пошуку репресованого в Україні та зарубіжних державах.

Розділ «Звернення до інших архівів» буде корисним усім охочим, хто хоче за 5 хвилин надіслати звернення з пошуку інформації про репресованого відразу в усі українські архіви, де можуть міститися такі відомості. Завдяки спеціальній формі після заповнення відповідних полів з інформацією про репресованого комуністичним тоталітарним режимом, система автоматично надсилає звернення у декілька архівів. Заявнику віднині не потрібно більше шукати точні назви архівів та їхні електронні адреси, переживати за правильність заповнення звернення та самостійно надсилати звернення в установи. Завдяки новому сервісу комунікація між українцями та архівами стає значно простішою. Більше не потрібно шукати точні назви архівів та їхні електронні адреси, хвилюватися чи правильно заповнене звернення та самостійно надсилати листи в установи.

Наші партнери