12022021

На початку лютого уряд ухвалив розпорядження Кабінету Міністрів “Про затвердження плану заходів щодо підтримки сфери культури, охорони культурної спадщини, розвитку креативних індустрій та туризму”.

У 43 пункті розпорядження зазначається, що до грудня 2022 року Український інститут національної пам’яті має здійснити реконструкцію Архіву національної пам'яті (повна назва – Галузевого державного архіву Українського інституту національної пам’яті).

Що це означає? Фактично, це надія на те, що в уряді все ж є розуміння, що Архів національної пам'яті – це важлива для України установа, будівництво якої не має відкладатися.

Включення реконструкції Архіву у плани Кабінету міністрів – це визнання, що Архіву національної пам'яті бути і процес його створення є незворотнім.

Посилання на документ: https://bit.ly/3qfYR8C

Нагадаємо, що у червні 2019 року Архів національної пам'яті отримав будівлю в 11 тис. кв. метрів на вулиці Пухівській, 7 у Києві. За півроку було розроблено проєкт реконструкції Архіву, отримано позитивний експертний висновок.

Втім весною 2020 року в Архіву забрали 57,6 млн. грн., виділених на перший етап реконструкції, у фонд боротьби з коронавірусом. У бюджеті на 2021 рік грошей на реконструкцію Архіву не передбачили.

Наші партнери