icon facebook inst.png icon youtube
Новини
Календар подій

213628553 2924041524522741 4428809744490615770 n 

Співробітники установи виступлять із майстер-класом «Бази даних: відновлення правди про постраждалих від репресій у вашій родині».

Почути майстер-клас, а також про історію, місію та завдання Архіву національної пам’яті можна буде почути у таких містах Донеччини:

  • 9 липня – Дружківка, площа Молодіжна (з 17:20 до 18:30): https://bit.ly/3hpeEzT;
  • 11 липня – Мирноград, Палац культури «Україна»: https://bit.ly/3jWERaC.

Зустрічі відбудуться на локації «Україна традиційна». Зокрема, під час події буде презентовано п’ять відеороликів, які навчають українців самостійно шукати інформацію про репресованих.

Хто саме вважається репресованим? Це ті, хто були розстріляні, розкуркулені, депортовані, переселені, вислані у табори чи на спецпоселення, через активну громадянську позицію були відправлені у тюрми та колонії. Всі ті, в кого комуністична репресивна машина забрала майно, коханих та близьких людей, нормальне життя і віру в справедливість.

П’ять відеороликів можна переглянути на офіційній Youtube-сторінці Архіву національної пам’яті: https://bit.ly/33C7qRo.

  • У першому відео “Що таке Архів національної пам’яті” директор Ігор Кулик розповідає про установу та 4 мільйони документів періоду СРСР, які у ній зберігатимуться. Також можна побачити приміщення Архіву на вулиці Пухівській, 7 у Києві та дізнатися чому реконструкція будівлі стоїть на паузі з квітня 2020 року.
  • У другому відео “З чого почати пошук документів про репресованих родичів” наводиться перелік основних онлайн-баз даних, в яких кожен охочий може вільно шукати інформацію про постраждалого від репресій предка.
  • У третьому відео “В яких архівах шукати інформацію про репресованого родича” надається перелік архівів, в яких можна знайти архівну слідчу справу чи справу на ув’язненого родича.
  • У четвертому відео “Як написати заяву в архів” розповідається про те, яку обов’язкову інформацію треба вказати при зверненні в архів, чи потрібно доводити родинний зв’язок, щоб отримати архівну справу на репресованого і як довго архіви відповідають на звернення.
  • У п’ятому відео “Як працює Консультаційний центр з пошуку інформації про репресованих при Архіві національної пам'яті” йдеться про те, як працює сервіс з пошуку інформації про репресованих при ГДА УІНП, у який безкоштовно можуть звернутися за допомогою всі охочі. Також у відео емоційну історію своєї сім’ї та успішного пошуку справи на розстріляного у 1937 році прадіда розповідає одна із заявниць Консультаційного центру.

Запрошуємо всіх охочих доєднатися до фестивалю та майстер-класу!

«З країни в Україну» – це масштабний культурно-просвітницький фестиваль, започаткований у 2014 році, щоби допомогти місцевим громадам на Сході України наповнювати свої міста атмосферою єдності, підтримки та відчуттям українського духу. Наразі Фестиваль відбувається у маленьких та великих містах всієї України.

Детальну програму фестивалю, а також повний перелік учасників можна подивитися на офіційній Фейсбук-сторінці: https://www.facebook.com/krayna.ukraina/.

Наші партнери