Мова йде про круглий стіл “Актуальні дослідження політичних репресій та реабілітації: Казахстан і закордонний досвід”.

02112021

Захід відбувся 30 жовтня у Євроазійському національному університеті ім. Л. Н. Гумільова (Казахстан) в рамках реалізації науково-дослідного проекту Комітету науки МОН РК «Масові політичні репресії в Казахстані в 20-50 рр. XX століття та процеси реабілітації: створення єдиної бази даних».

Директор ГДА УІНП Ігор Кулик поділився з дослідниками досвідом України у галузі відкриття архівів репресивних органів СРСР та розповів про план будівництва Архіву національної пам'яті, який збере під одним дахом більше 4 мільйонів справ радянського періоду.

Керівник установи також зауважив, що, попри ліберальність законодавства, повний доступ до усіх документів репресивних органів досі залишається закритим. Забезпечити його зможе лише Архів національної пам’яті після завершення будівництва.

Український досвід відкриття архівів репресивних органів є унікальним та вартим уваги міжнародної спільноти. Дослідники з пост-радянських країн все частіше виявляють цікавість до спільних проектів та дослідженню українського шляху декомунізації. Тому команда Архіву національної пам'яті сподівається на плідну майбутню співпрацю!

Наші партнери