icon facebook inst.png icon youtube
Новини

У червні 2019 року Уряд передав від Національного банку України до сфери управління Українського інституту національної пам’яті частину будівлі на вул. Пухівській, 7, у Києві. Загалом було виділено 11 000 кв. м. для створення найбільшого у Європі архіву документів репресивних органів комуністичного тоталітарного режиму 1917-1991 років.

Ми одразу ж взялися за роботу - виконали всі офіційні процедури для оформлення приміщення, зібрали необхідні дані для проектування, щоб почати в них реконструкцію. Результатом такого швидкого темпу стало те, що за півроку Архів національної пам`яті отримав позитивний експертний звіт на розроблення проектної документації.

Більше того - завдяки спільній роботі архівістів та проектантів вдалося збільшити загальну корисну площу майбутнього Архіву на дві третини - з 11 000 кв. м. до майже 17 500 кв м. Тож ми стали ще на крок ближче до створення найбільшого та найсучаснішого архіву в Україні.

Однак наразі ми вимушені повідомити - реконструкція на Пухівській, 7 призупинена. Причина в тому, що після ухвалення Верховною Радою змін до Державного бюджету на 2020 рік, в ГДА УІНП забрали всі капітальні видатки на реконструкцію приміщень в сумі 57,6 млн грн.

Це змусило Архів скасувати вже оголошений тендер на пошук генерального підрядника будівництва. Тож наразі у нас немає іншого виходу, як поставити на паузу рекострукцію приміщень до моменту виділення додаткових коштів.

Проте це не означає, що будівлі Архіву національної пам’яті не буде взагалі. Створення найбільшого у Європі архіву документів репресивних органів комуністичного тоталітарного режиму 1917-1991 років є нашим головним пріоритетом і ми докладемо максимум зусиль для відновлення фінансування!

Наша мета зробити архіви доступними та цікавими для всіх. Тож поки реконструкція приміщень на Пухівській на паузі, ми продовжуємо активно працювати. У нас багато творчих планів, ідей та амбітних цілей і тимчасові труднощі не зможуть нас зупинити! Вже найближчим часом почуєте про наші нові напрацювання!

building v2