icon facebook inst.png icon youtube
Новини

Доступ до архівів

Рубрика створена для узагальнення інформації щодо доступу до архівів репресивних органів комуністичного тоталітарного режиму 1917 - 1991 років і розміщення колекцій архівних документів та складається із 7 розділів – нормативно-правові акти, питання та відповіді, мультимедійні презентації, інфографіка, книги, носії архівної інформації, колекції архівних документів.

Розділ «Нормативно-правові акти» містить міжнародне та українське законодавство, яке регламентує діяльність архівів в цілому, а також у сфері доступу до архівної інформації репресивних органів зокрема.

В блоці «Питання та відповіді» кожен охочий має змогу отримати вичерпні відповіді на найбільш типові, а також спірні ситуації, з якими доводиться стикатися під час роботи в архівах. Самі запитання структуровані за чотирма темами – загальні питання доступу до архівної інформації репресивних органів; наявні обмеження щодо доступу; робота в архівах та право на копіювання архівної інформації; а також діяльність Архіву національної пам’яті.

В трьох наступних розділах – «Мультимедійні презентації», «Інфографіки» та «Книги» – наявний ілюстративний матеріал українською та англійською мовами: майстер-клас з пошуку інформації про репресованих осіб, масив документів радянських спецслужб в Україні та інших європейських країнах, порадник для архівістів, експертне та всеукраїнське опитування. Електронні версії книг в форматі PDF з можливістю завантаження будуть корисні тим, хто хоче більш детально ознайомитися з міжнародним досвідом, прочитати історію функціонування репресивних органів в Україні, пізнати структуру та зміст фондів відповідних архівних установ та інституцій національної пам’яті в Україні та світі.

У блоці «Носії архівної інформації» кожен охочий може ознайомитися з списками носіїв архівної інформації репресивних органів, які зберігаються у різних установах: центральних державних архівах, галузевих державних архівах, державних архівах областей, архівних відділах райдержадміністрацій та міських рад, судах тощо.

У розділі «Колекції архівних документів» зібрані підбірки архівних документів із різних архівів на певну тематику. Кожен охочий може їх вільно переглянути та завантажити на свій комп’ютер.

Наші партнери