Міжнародне співробітництво

30.10.2021

Архів національної пам’яті 30 жовтня 2021 р. взяв участь у круглому столі “Актуаль-ні дослідження політичних репресій та реабілітації: Казахстан і закордонний досвід”.
Захід відбувся у Євроазійському національному університеті ім. Л. Н. Гумільова (Ка-захстан) в рамках реалізації науково-дослідного проекту Комітету науки МОН РК «Масові політичні репресії в Казахстані в 20-50 рр. XX століття та процеси ре-абілітації: створення єдиної бази даних».

8.10.2021

У п'ятницю, 8 жовтня 2021 р., Архів національної пам‘яті, спільно Громадською організацією Эсимде (Киргизстан), провели публічну дискусію на тему: “Пам’ять про репресії: досвід Киргизстану та України”. Команда Архіву національної пам‘яті дякує Ukraine Crisis Media Center за онлайн трансляцію та допомогу з організацією заходу.

Переглянути запис можна за посиланням: https://fb.watch/8w0_YCjBxI/

26.08.2021

У четвер, 26 серпня 2021 р., ГДА УІНП підписав договір про співпрацю із Національним архівом Латвії (Latvijas Nacionālais arhīvs). Спільно з цією установою також було проведено круглий стіл на тему «Доступ до документів репресивних органів в Україні та Латвії». Підписання договору між Архівом національної пам'яті та Національним архівом Латвії надасть дослідникам ще більше можливостей для вільної роботи з іноземними архівами. Установи планують обмінюватимуться практичним досвідом, інформацією, копіями документів, створюватимуть спільні наукові та культурні проекти.

20.02.2021

Архів національної пам’яті у лютому 2021 р. підписав тристоронню угоду про співпрацю з Архівом служб державної безпеки Республіки Чехія (https://www.abscr.cz/ ) та Інститутом дослідження тоталітарних режимів (https://www.ustrcr.cz/ , фейсбук-сторінка Ústav pro studium totalitních režimů ).

Це партнерство є дуже важливим: чеські колеги наразі активно допомагають команді Архіву національної пам’яті впроваджувати найкращі європейські практики архівної галузі. Також ГДА УІНП відчув від них суттєву підтримку на шляху вступу до міжнародних платформ.

28.01.2021

Архів національної пам`яті долучився 28 січня 2021 р. до Європейської мережі офіційних органів відповідальних за справи секретної поліції.

Наразі архіви репресивних органів СРСР, що зберігаються в Україні, є найвідкритішими та наймасштабнішими на теренах Східної Європи. Це дає великі можливості для дослідників з-за кордону дізнатися більше правди про злочини комуністичного режиму та функціонування радянської системи.

Для довідки: Європейська мережа офіційних органів відповідальних за справи секретної поліції (https://bit.ly/3qSNByO) - це об’єднання інституцій європейських країн, спрямованих на дослідження та виявлення злочинів комуністичного тоталітарного режиму на основі документів спецслужб. Серед країн-засновниць Мережі: Німеччина, Болгарія, Польща, Румунія, Словаччина, Чехія та Угорщина.
Серед інституцій, які є членами Мережі: Інститут національної пам'яті (Польща), Архів “Штазі” (Німеччина), Історичний архів державної безпеки (Угорщина), Інститут дослідження тоталітарних режимів (Чехія) та інші.

25.01.2021

25 січня 2021 року відбулася щорічна зустріч Платформи європейської пам’яті та сумління (Platform of European Memory and Conscience). У зв’язку з пандемією коронавірусу подія проходила у форматі онлайн.

Учасники Платформи європейської пам’яті та сумління проголосували за надання Архіву національної пам’яті статусу кандидата на членство в організації. Це дозволяє установі брати участь у всіх подіях та заходах Платформи, представити свою діяльність на міжнародному рівні та долучитися до європейської родини інституцій, які досліджують та засуджують діяльність комуністичного та нацистського тоталітарних режимів у ХХ столітті. Голосування щодо остаточного прийняття Архіву у члени Платформи європейської пам’яті та сумління відбудеться за рік.

Українські інституції, які вже є членами Платформи: Український інститут національної пам’яті, Національний музей Голодомору-геноциду, Центр досліджень визвольного руху, Фонд збереження історії Майдану, Меджліс кримськотатарського народу.

13.11.2020

Галузевий державний архів Українського інституту національної пам'яті та Історичний архів державної безпеки Угорщини (Állambiztonsági Szolgálatok Történeti Levéltára) підписали договір про співпрацю. У рамках домовленостей установи обмінюватимуться практичним досвідом, інформацією та копіями документів. Це надасть українцям ще більше можливостей для вільної роботи з іноземними архівами. Через карантинні обмеження, укладання договору між архівами України та Угорщини відбулося в форматі онлайн. У майбутньому партнерські установи планують обмінюватися електронними копіями документів, виданвати книги та проводити спільні заходи, які будуть цікаві для обох країн.

2019

Директор Архіву національної пам'яті Ігор Кулик з робочим візитом відвідав Будапешт та зустрівся з керівництвом Історичного архіву державної безпеки Угорщини (Állambiztonsági Szolgálatok Történeti Levéltára)
Цей візит свідчить про прагнення Архіву національної пам'яті долучитися до європейської сім'ї архівів і стати важливим партнером для міжнародних наукових спільнот, що досліджують історію та злочини Радянського союзу.