icon facebook inst.png icon youtube
Новини

Книги-порадники з пошуку інформації про репресованого

У двох книгах у форматі PDF з можливістю завантаження «Практичний порадник із доступу до архівів. Право на правду (2016 рік)» та «Архіви КГБ для медіа» можна детально прочитати алгоритми пошуку інформації про репресованих комуністичним тоталітарним режимом в 1917-1991 роках. Також містяться «словник чекіста», дані про історію функціонування репресивних органів в Україні, переліки різноманітних інституцій, які стануть у нагоді при пошуку репресованого в Україні та зарубіжних державах.

Практичний порадник із доступу до архівів. Право на правду (2016 рік)

Де знайти відомості про родичів, засуджених у часи СРСР? З чого почати пошук і як правильно написати запит в архів? Якими є право і практика доступу до архівів комуністичних спецслужб в Україні та за кордоном? Які саме українські архіви зберігають відомості про політичні репресії та визвольний рух?

Ця книга допоможе вам у пошуках правди про минуле і підкаже способи, як захистити ваше право на доступ до інформації.

Детальніше

Архіви КГБ для медіа

Розсекречені архіви радянських спецслужб допоможуть журналістам знаходити нові теми для своїх матеріалів, а також перевіряти інформацію, яка апелює до історії ХХ століття. Уміння читати архіви КҐБ стане в нагоді медійникам, які хочуть навчитись протидіяти пропаганді й дезінформації в інфопросторі. Автори посібника розповідають, як працювати з документами комуністичних спецслужб та перетворювати їх на історію.

Посібник створений у рамках проекту Центру досліджень визвольного руху «Deconstruction. Архіви КҐБ для медіа», який став можливим завдяки програмі «Transition» посольства Чеської Республіки в Києві, а також Міжнародному Вишеградському фонду спільно з Міністерством закордонних справ Королівства Нідерландів.

Консультанти: кандидати історичних наук Руслан Забілий і Валерій Огороднік.

Детальніше

Наші партнери