icon facebook inst.png icon youtube
Новини

Питання та відповіді

Тут наведені вичерпні відповіді на найбільш типові, а також спірні ситуації, з якими доводиться стикатися під час доступу до архівної інформації репресивних органів комуністичного тоталітарного режиму 1917-1991 років. Самі запитання структуровані за чотирма темами – загальні питання доступу до архівної інформації репресивних органів (питання 1-11); наявні обмеження щодо доступу (питання 12-16); робота в архівах та право на копіювання архівної інформації (питання 17-22); а також діяльність Галузевого державного архіву Українського інституту національної пам’яті (питання 23-29). Розділ побудований таким чином, що запитання можна читати з будь-якого місця, вибираючи саме те, що Вас цікавить. Відповіді надані у зручному та доступному форматі, які з’являються лише при наведенні на будь-яке з переліку запитань.

1. Яка інформація підпадає під дію Закону України «Про доступ до архівів репресивних органів комуністичного тоталітарного режиму 1917-1991 років»?

Згідно із Законом України «Про доступ до архівів репресивних органів комуністичного тоталітарного режиму 1917-1991 років» до архівної інформації репресивних органів відноситься вся інформація, зафіксована на будь-яких носіях, що була створена, отримана або перебувала у репресивних органах. В свою чергу носієм архівної інформації є «будь-який матеріальний носій, на якому зафіксована архівна інформація репресивних органів». Така інформація може міститися в різних типах документів: кримінальні (слідчі) справи, справи про адміністративні правопорушення, з питань грошового забезпечення співробітників (картки грошового забезпечення), з кадрових питань (особового складу), особові, робочі справи позаштатних співробітників репресивних органів, оперативно-розшукові (контррозвідувальні) справи, інші оперативні справи, внутрішня, вхідна та вихідна кореспонденція тощо.

Наші партнери