icon facebook inst.png icon youtube
Новини

Литовські та українські повстанці 1944-1954

Виставка “Литовські партизани та українські повстанці: 1944–1954 рр.”, яка підготовлена у партнерстві з Спеціальним архівом Литви, розповідає про спільні риси опору українців та литовців в ХХ сторіччі та традиції повстанців, які перейняли сучасні Збройні сили України. Нинішня героїчна боротьба українських захисників супроти повномасштабного російського вторгнення нагадує середину ХХ століття, коли українці та литовці чинили активний опір комуністичному тоталітарному режиму. Діяльність УПА та литовських партизан (так у Литві називають повстанців) схожа. Це були військово-політичні формації за зразком регулярної армії, які активно підтримувалися місцевим населенням. Кожна з них прагнула відновити власну державність.

Окремий стенд виставки присвячений зв’язку між учасниками боротьби за свободу в 40-50-их роках минулого століття та сучасними Збройними Силами обох країн.

Тексти виставки представлені литовською, українською та англійською мовами. Виставка від листопада 2023 року експонується на вулиці у вікнах фасаду колишньої тюрми КГБ (Вільнюс, пр. Гедиміна, 40).

Image

Наші партнери