icon facebook inst.png icon youtube
Новини
Календар подій

Розповідь про досягнення за п’ять років очолювання Архіву національної пам’яті  відбудеться в п'ятницю, 21.06.2024 о 14.00, в приміщенні Українського кризового медіа-центру (Національний центр «Український Дім», вул. Хрещатик, 2).

Вже 1076 справ за 1938–1991 роки прокуратури Одеського військового округу віднині зберігаються в Архіві національної пам'яті.

Сервіс запустили минулого року до символічної дати – Дня пам'яті жертв політичних репресій. За майже 13 місяців послугами Сервісу скористалися 412 заявників.

Вибачайте, читачі, за каламбур, але наша справа — справді архіважлива! Адже архіви зберігають не просто речі чи документи, архіви зберігають пам'ять кожної людини, родини та цілої нації. Люди без пам'яті втрачають свою роль в соціумі, а держави, які не пам'ятають свого минулого, втрачають свою незалежність.

09062022

І в часи повномасштабної війни росії проти України значення архівів та справа їх збереження з кожним роком стають все важливішими.

Тому - будьмо! Вітаємо всіх, а особливо — хто дотичний до архівної сфери, зі святом! Бажаємо розуміння від суспільства, здобутків, позитивного налаштування, натхнення та віри в перемогу України!

У ці дні у Вільнюсі – столиці Литовської Республіки відбувається щорічна зустріч членів Платформи європейської пам’яті та сумління (Platform of European Memory and Conscience, PЕМС) – міжнародного проєкту, покликаного досліджувати діяльність і злочини тоталітарних режимів у Європі в XX столітті та не допустити відновлення тоталітаризму в Європі.

Допоки реконструкція повноцінної будівлі Архіву національної пам’яті на Пухівській перебуває на паузі під час воєнного стану, установа отримала в оренду два тимчасові приміщення у Печерському та Солом’янському районах Києва терміном на п’ять років.

Наші партнери