icon facebook inst.png icon youtube
Новини
Календар подій

У Таллінні у п’ятницю, 2 грудня, о 13.00 у так званому «старому місті», а о 14:30 – у Міністерстві закордонних справ Естонії, відбулося відкриття виставки Архіву національної пам’яті «Комунізм=Рашизм».

0512202222

Виставку відкрив її автор, директор Архіву національної пам’яті Ігор Кулик. У Міністерстві закордонних справ Естонії подія відбулася за участю Міністра Урмаса Рейнсалу, естонських дипломатів та депутатів.

Команда Архіву національної пам'яті вважає принципово важливим донесення інформації про злочини росіян для європейців.

«При чому – про злочини як сучасності, так і минулого. Аби ілюзій про "прекрасний" комунізм не лишалося ніде і ні в кого» – сказав на відкритті експозиції директор ГДА УІНП Ігор Кулик:
– Я приємно вражений тим, як історії про знищених українців ХХ та ХХІ століття знаходять відгук та співчуття у наших європейських друзів. Але ми показуємо цю виставку не для того, щоб нас жаліли. Ми доводимо, що СРСР та РФ - це злочинні режими, мета яких завжди була знищити Україну. І наші громадяни кладуть зараз життя не тільки за власну свободу, а й відстоюють безпеку в Європі.

«Після кількох місяців війни люди вже втомлюються від військової статистики, від даних про те, скільки ракет впало. Але коли на цій виставці вони бачать справжніх людей, історії їхнього життя, їхньої долі, здебільшого це смерть від рук окупантів, – це допомагає краще усвідомити становище, в якому змушений перебувати український народ», – наголосив Мееліс Маріпуу, директор Естонського інституту історичної пам'яті.
ГДА УІНП висловлює глибоку вдячність за сприяння та партнерство під час відкриття документальної фотовиставки "Комунізм=Рашизм". Також дякуємо усім естонським посадовцям, партнерам та ЗМІ, які завітали на подію.

Переглянути виставку в історичному центрі Таллінна (так зване «старе місто», на розі вулиць Harju та Niguliste, прямо біля Ратушної площі), можна буде до 9 січня 2023 року.
Автор фото: Ken Mürk ERR Новости
Посилання на відеорепортаж із відкриття: https://bit.ly/3B9pOCf

 

Наші партнери