icon facebook inst.png icon youtube
Новини
Календар подій

Сервіс, що надає можливість українцям за 5 хвилин надіслати звернення з пошуку інформації про репресованого відразу в усі українські архіви - відтепер реальність.

19052023

Цьогоріч Україна відзначає День пам’яті жертв політичних репресій 21 травня.
З цієї нагоди Архів національної пам’яті (повна назва - Галузевий державний архів Українського інституту національної пам’яті) запустив сервіс, що надає можливість українцям за 5 хвилин надіслати звернення з пошуку інформації про репресованого відразу в усі українські архіви де можуть міститися такі відомості.
Варто лише заповнити спеціальну форму на сайті Архіву національної пам’яті – https://hdauinp.org.ua/ua/poshuk-represovanoho/zvernennia-do-inshykh-arkhiviv – і система автоматично розішле звернення у декілька архівів.
Заяву буде надіслано до Галузевого державного архіву Служби безпеки України та Галузевого державного архіву Міністерства внутрішніх справ України. Також у формі можна надіслати звернення до державних архівів областей та ліквідаційних комісій управлінь МВС України (Головних управлінь Національної поліції) в області за місцем народження, проживання та арешту репресованого (не більше трьох).
Заявники також можуть додати наявні у них електронні копії документів (довідка про реабілітацію, довідка з місця відбування покарання, відповіді з інших архівів тощо). Копія звернення автоматично надсилається на вказану у формі електронну пошту заявника.
Завдяки новому сервісу комунікація між українцями та архівами стає значно простішою. Більше не потрібно шукати точні назви архівів та їхні електронні адреси, хвилюватися чи правильно заповнене звернення та самостійно надсилати листи в установи.
Якщо у заявників виникнуть додаткові питання, кожен охочий може звернутися до Архіву національної пам’яті. З 2020 року працівники установи безкоштовно допомагають знайти відомості в різноманітних базах даних, а також визначити потенційне місце зберігання архівної слідчої справи на репресованого.
Також на Youtube-каналі Архіву національної пам’яті можна переглянути п’ять відеороликів, які навчають самостійно шукати інформацію про репресованого комуністичним тоталітарним режимом в онлайн базах даних та архівах, відповідають на найпоширеніші питання з теми.

Інформаційна довідка:
Галузевий державний архів Українського інституту національної пам’яті (ГДА УІНП) або Архів національної пам’яті створений в червні 2019 року на виконання Закону України «Про доступ до архівів репресивних органів комуністичного тоталітарного режиму 1917-1991 років». Головне завдання інституції – забезпечення вільного доступу до цієї інформації.
Архів має сконцентрувати в собі весь масив історичних даних за 1917-1991 роки від усіх силових органів, які ще досі зберігають архівні документи Радянського Союзу. Зокрема таких як Служба безпеки, Служба зовнішньої розвідки, Міністерство оборони, Міністерство внутрішніх справ, Національна поліція, Національна гвардія, Державна прикордонна служба, органи прокуратури та суди.
Архів національної пам’яті має будівлю в 11 тис. кв. метрів на вулиці Пухівській, 7 у Києві, яка очікує реконструкції.

 

Контакти Архіву національної пам’яті:
Телефон: (044) 298-12-11
Пошта: Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. Вам необхідно увімкнути JavaScript, щоб побачити її.
Facebook: https://www.facebook.com/hdauinp
Instagram: https://www.instagram.com/hdauinp
Сайт: https://hdauinp.org.ua

Наші партнери