icon facebook inst.png icon youtube
Новини

Захід відбудеться 13 грудня (вівторок) о 13:00. Спершу на майдані Незалежності (площа перед приміщенням Хмельницької ОДА) директор Архіву національної пам‘яті Ігор Кулик презентує виставку «Комунізм = Рашизм», представлену раніше на Михайлівській площі в Києві та у ряді обласних центрів.

09112022

Далі о 14:00 відбудуться громадські обговорення (Обласна військова адміністрація, каб.114), модератор заходу – директорка Держархіву області Катерина Бурдуваліс. На заході Ігор Кулик також проведе майстер-клас із пошуку репресованих родичів – це особливо актуально під час війни росії проти України.

Співорганізатори: Державний архів Хмельницької області https://dahmo.gov.ua/, Хмельницька ОВА та Хмельницька обласна рада

Для довідок: Виставка «Комунізм = Рашизм» має на меті показати паралель між злочинами СРСР та сучасної росії.

Усі страшні події, які сталися після повномасштабного вторгнення РФ 24 лютого 2022 року, є продовженням геноциду проти українців, який чинив Радянський союз. Масові розстріли, катування, мародерство, переслідування за українську мову, культуру відбувалися як у ХХ столітті, так і в ХХІ столітті.

Однією з причин повторення цих злочинів є їх забуття та непроговорення на належному рівні.

Виставка «Комунізм = Рашизм» демонструє на конкретних історіях знищених людей, що криваві методи росії не змінилися ще з минулого століття. У якості наочного прикладу експозиція розповість 15 історій українців з ХХ та ХХІ століть, які постраждали від комуністичного режиму та від рашистського.

Виставка створена на основі архівних документів Центрального державного архіву громадських об'єднань України, Державних архівів Львівської області, Житомирської області, Миколаївської області, Вінницької області, Волинської області, сучасних світлин та задокументованих злочинів сучасної російської армії.

Автори виставки: директор Архіву національної пам‘яті Ігор Кулик та комунікаційниця Архіву Дарина Рогачук.

Над проектом працювали:
Олександр Денисенко, Тетяна Прись, Анна Ряба, Світлана Старовойт, Євгеній Янкевич

Партнери: Національний музей Революції Гідності

Інформаційні партнери:
Цензор.НЕТ, Новинарня, Літературна Україна

Наші партнери