icon facebook inst.png icon youtube
Новини
Календар подій

У День пам‘яті жертв політичних репресій директор Архіву національної пам‘яті Ігор Кулик вшанував невинно полеглих у Меморіальному заповіднику "Биківнянські могили". 

17.05.2020 3

 

 Упродовж 1937-1941 років Биківнянський ліс під Києвом був місцем таємного поховання жертв масових політичних репресій, розстріляних співробітниками органів НКВС в’язнів київських в'язниць.

У Биківнянському лісі знайшли свій останній притулок представники всіх соціальних прошарків українського суспільства – від робітників і селян до інтелектуальної еліти (науковці, письменники, митці). Серед жертв, похованих на спецділянці НКВС у Биківні, є представники понад 30 національностей, а також іноземні громадяни.

На сьогоднішній день науковцями Національного історико-меморіального заповідника "Биківнянські могили" встановлено імена понад 18 500 осіб, страчених у київських тюрмах та похованих у Биківні. Роботи продовжуються і мартиролог постійно поповнюється. За думкою науковців, у Биківнянському лісі може покоїтись від 50 до 100 тис. репресованих комуністичною владою.

Наші партнери