162431540 279909513522647 1290326480971229728 o

Документи та видання, що передаватимуть Архіву з-за кордону, не будуть оподатковані митом. 

Кабінет Міністрів ухвалив постанову "Про внесення зміни до переліку архівних установ, закладів культури, освітніх та наукових закладів, до яких надсилаються документи та видання у рамках міжнародного обміну, що звільняються від оподаткування митом".

Постанова передбачає, що у рамках міжнародного обміну документи та видання для Галузевого державного архіву Українського інституту національної пам’яті (скорочено - Архіву національної пам’яті) будуть звільнені від оподаткування митом.

Такий крок спростить співпрацю Архіву національної пам’яті із закордонними партнерами, дозволить своєчасно та якісно приймати документи та видання з інших країн.

"Архів національної пам’яті має стати не тільки українською, а й світовою установою для вивчення складної історії ХХ століття. І не лише через документи радянської міліції чи ЧК-НКВД-КГБ, які буде зберігати Архів. Плануємо відкрити доступну для всіх охочих бібліотеку різноманітних видань з України та світу. Це будуть підбірки популярних статей, збірники документів, наукові дослідження та журнали, які допоможуть комплексно вивчити історію тоталітарних режимів заради того, щоб злочини проти людяності не повторилися в майбутньому", – говорить директор Архіву національної пам’яті Ігор КУЛИК.

 

 

Наші партнери