090420212

У п’ятницю, 9 квітня, за модерування співробітника УІНП історика Віталія Баки відбулося онлайн-обговорення двотомного дослідження кандидата історичних наук Олександра Пагірі «Карпатська Україна в документах Другої Чехо-Словацької Республіки».

Книга є ґрунтовним дослідженням, яке містить майже півтисячі донедавна невідомих урядових, політичних, військових і дипломатичних документів Другої Чехо-Словацької Республіки про історію Карпатської України.

В межах обговорення порушувалося ряд питань, зокрема про те, чи можна вважати "Другу Чехо-Словацьку республіку" кризою для чеського та шансом для словацького і українського державотворення? Якими були відносини у трикутнику: "чехи-словаки-українці"? Також піднімалося питання, що Історія Карпатської України може слугувати ілюстрацією поняття "entangled history" (переплутана історія).


              На зустрічі було розглянуто феномен Карпатської України в розрізі зовнішньої політики Чехо-Словаччини, а також згадано про німецький, угорський, польський, румунський чинники.
Директор Архіву національної пам’яті Ігор Кулик в ході онлайн-зустрічі розповів особливості функціонування чеських архівних установ та пояснив різницю у функціонуванні архівних установ Чехії та України.

У заході також взяли участь Антон Дробович, голова Українського інституту національної пам`яті, та Олександр Пагіря, автор згаданого двотомного дослідження про Карпатську Україну.

Обговорення транслювалося на Facebook-сторінках Української інституту національної пам`яті (https://www.facebook.com/uinp.gov.ua) та Архіву національної пам'яті (https://www.facebook.com/hdauinp)

Наші партнери