140520214

У п’ятницю, 14 травня, Галузевий державний архів Українського інституту національної пам’яті презентував п’ять відеороликів, які навчають українців самостійно шукати інформацію про репресованих. Захід приурочено до Дня пам’яті жертв політичних репресій, що цьогоріч відзначається 16 травня.

П’ять відеороликів можна переглянути на офіційній Youtube-сторінці Архіву національної пам’яті: https://bit.ly/33C7qRo.

Презентація відео відбулася в “Освіторія ХАБ” (Київ, вулиця Московська, 2) і зібрала кілька десятків гостей, серед яких історики, архівісти, журналісти та люди, які досліджують історії своїх родин.

Спікерами презентації стали: Ігор Кулик, директор Архіву національної пам'яті; Андрій Когут, директор Галузевого державного архіву СБУ; Олег Бажан, старший науковий співробітник відділу історії державного терору радянської доби Інституту історії України НАН України; Дарина Рогачук, комунікаційниця Архіву національної пам’яті.

Директор ГДА УІНП Ігор Кулик зазначив, що за допомогою освітніх відео тепер кожен значно легше розумітиме механізм пошуку своїх репресованих родичів:

- Багато людей, у тому числі молоді, завдяки пропаганді досі сприймають Радянський союз немов казкове і безтурботне минуле. Водночас СРСР - це не тільки про стабільність, смачне морозиво, дешеву ковбасу і заводи, що працювали. Це - час страшних репресій, масових розстрілів, знищення свободи, порушення громадянських прав. Найкраще зрозуміти цю епоху можна саме через призму історії власної сім’ї - ледь не кожна родина в Україні постраждала від розкуркулення, виселення, розстрілів. Тому команда Архіву й ініціювала створення відеоінструкцій, які показують, що в Україні є безліч можливостей та інструментів, щоб знайти інформацію про репресованих, дають відповіді на важливі питання по темі”. Партнерами заходу стали Освіторія Хаб та Український інститут національної пам'яті

Створили відео на замовлення Архіву національної пам'яті Divaki production.

Архів національної пам’яті дякує ЗМІ та іншим гостям, за те, що завітали на презентацію та надає дозвіл на вільне поширення та завантаження освітніх відео, а також завжди готовий до співпраці із закладами освіти, культури, медіа та всіма, хто зацікавлений у дослідженні теми радянських репресій.

Наші партнери