icon facebook inst.png icon youtube
Новини
Календар подій

У лютому 1946 р. відбулись перші повоєнні вибори до Верховної Ради СРСР. У західних областях України результати виборів мали засвідчити «демократичну» перемогу нового комуністичного  режиму та прискорити процес «совєтизації» цих нещодавно приєднаних територій. Продовжуючи збройну боротьбу, ОУН і УПА докладали чимало зусиль щоб зірвати проведення виборів – агітували проти участі у виборах, розповсюджували інформаційні листівки, створювали несприятливі умови для проведення вибрів на місцях. Тож не дивує, що одночасно з виборами відбулась спеціальна операція відома як «Велика блокада». В рамках цієї операції на заході України була розміщена значна кількість підрозділів Червоної армії, відбулись масштабні репресії проти членів ОУН і УПА. Військових масово залучали до забезпечення процесу виборів й охорони виборчих дільниць, зокрема, створили спеціальні тимчасові гарнізони у населених пунктах. Також була розроблена інструкція щодо дій у «кризових» випадках для начальників таких гарнізонів.

03 04

Джерело: Електронний архів ЦДВР, ф. 58, т. 92

Сьогодні ми в стані дежавю. Від початку російської окупації південних областей України в інформаційному просторі з’являються новини щодо проведення так званого «референдуму» про приєднання до російської федерації. Оскільки українці виявляють активний спротив, військова окупаційна адміністрація вдається до заходів з посилення поліцейського режиму на зайнятих територіях. 14 липня 2022 р. опубліковано указ військово-цивільної адміністрації Херсонської області «Про міру відповідальності за вчинення окремих правопорушень, що зазіхають на громадський порядок і суспільну безпеку». Перший пункт указу забороняє будь-яку «екстремістську» діяльність, зокрема й таку, що заважатиме роботі виборчих комісій та комісій проведення референдуму. Як покарання – примусове виселення з території Херсонської області упродовж 24 годин. За словами мера Мелітополя І. Федорова, до жителів міста, які не братимуть участі у референдумі (а «подушний» перепис вже закінчився), теж буде застосовано виселення. Подібне розпорядження оприлюднено й головою Каховського адміністративного району.

01 02

Джерело: сайт ЦЕНЗОР.НЕТ, 19.07.2022 р.

Ось таке світле денацифіковане майбутнє у форматі «повернення до СРСР» пропонують «визволителі». Але сказав один відомий філософ «Не можна увійти в одну річку двічі».

Завідувачка відділу ГДА УІНП

Світлана Старовойт

Наші партнери