icon facebook inst.png icon youtube
Новини
Календар подій

Ті, хто бажає дослідити елементи свого родоводу, мали змогу 29 вересня приєднатися до онлайн-лекції "Поверніть собі родину: як віднайти родичів, репресованих комуністичним режимом".

Також під час онлайн-зустрічі збиралися донати на ЗСУ – усі зібрані кошти вже спрямовані на прилади нічного бачення для групи «Буря».

Ігор Кулик — архівіст, історик та директор Архіву національної пам’яті, переконаний, що саме через історію своєї сім’ї українці починають усвідомлювати історію держави та свою приналежність до неї:

     – з моменту тимчасової окупації Криму, частини Донецької та Луганської областей, значно зросла кількість звернень громадян, які шукають інформацію про своїх репресованих рідних. Часто до архіву звертаються люди, які походять з тимчасово окупованих територій. Тому на лекції прозвучали відповіді на різноманітні питання, зокрема:

- як Архів національної пам’яті допомагає віднайти дані про репресованих?

- з чого почати пошуки родичів?

- в яких архівах шукати справи і протоколи?

- як правильно заповнити заявку в архів?

    - чи обов’язково доводити родинні зв’язки з людиною, яку ви шукаєте?

       

Більш ніж трьохсотлітня війна, яка з 2014 року з новою інтенсивністю спалахнула на Сході, а нині повномасштабно охопила всю Україну, йде у тому числі за свідомість громадян. Триває геноцид українців: путін вважає, що на нашій території не має залишитися людей, які будуть усвідомлювати себе українцями, прагне знищити Україну та все українське. Але саме розуміння власного коріння, хто ми є, звідки походимо, ким були наші предки, допомагає українцям триматися свого.

Переглянути онлайн-лекцію можна тут: https://youtu.be/ZhLWqn26p_8

Наші партнери