icon facebook inst.png icon youtube
Новини
Календар подій

На Європейській площі у місті Вінниця 9 листопада відкрилася виставка «Комунізм = Рашизм».

11112022


У рамках зустрічі директор Архіву національної пам’яті Ігор Кулик презентував експозицію, що раніше знаходилася на Михайлівській площі в Києві. У відкритті взяли участь посадовці Вінницької міської ради, історики, громадські активісти, військові, краєзнавці. Співорганізаторами заходу виступили Вінницька міська рада та Музей Вінниці.


Виставка «Комунізм = Рашизм» має на меті показати паралель між злочинами СРСР та сучасної росії.


Усі страшні події, які сталися після повномасштабного вторгнення РФ 24 лютого 2022 року, є продовженням геноциду проти українців, який чинив Радянський Союз. Масові розстріли, катування, мародерство, переслідування за українську мову, культуру відбувалися як у ХХ столітті, так і в ХХІ столітті. Однією з причин повторення цих злочинів є їх забуття та непроговорення на належному рівні. Виставка «Комунізм = Рашизм» на конкретних історіях людей демонструє, що криваві методи росії не змінилися ще з минулого століття. В якості наочного прикладу експозиція розповість 13 історій українців з ХХ та ХХІ століть, які постраждали від комуністичного та рашистського режимів. Виставка створена на основі архівних документів Центрального державного архіву громадських об’єднань України, Архіву Управління Міністерства внутрішніх справ України (Національної поліції) у Львівській області, державних архівів Вінницької, Волинської, Львівської, Миколаївської областей, сучасних світлин та задокументованих злочинів сучасної російської армії.

Автори виставки: директор Архіву національної пам’яті Ігор Кулик та комунікаційниця Архіву Дарина Рогачук.


Над проектом працювали: Олександр Денисенко, Тетяна Прись, Анна Ряба, Світлана Старовойт, Євгеній Янкевич.


Партнери: Національний меморіальний комплекс Героїв Небесної Сотні – Музей Революції Гідності.


Інформаційні партнери: Літературна Україна, Новинарня, Цензор.НЕТ, Телеканал ВІТА, Радіо «Місто над Бугом», Суспільне Вінниця, Арміяinform.

Наші партнери