icon facebook inst.png icon youtube
Новини
Календар подій

У вівторок, 15.11.2022 р. у вітрині Філії № 3 комунального закладу культури «Кременчуцька міська публічна бібліотека» відкрилася виставка Архіву національної пам'яті «Комунізм = рашизм». Для відвідувачів і журналістів експозицію представив завідувач відділу ГДА УІНП Євген Янкевич.

 16112022

«Методи комунізму за 100 років практично не змінилися. Якщо ми говоримо, що нацизм, як явище, на світовому рівні був свого часу засуджений Нюрнберзьким процесом – він не може відродитися, є затаврований і заборонений. Але понад 300-річні імперські амбіції Москви, що в ХХ ст. породили комунізм, зараз змінюють обличчя і показують себе світові як рашизм – ідеологію спроби відродження російської-московської імперії. І Україна – це та держава, народ, які потерпали століттями від цього. Цією виставкою ми хочемо нагадати українцям, що комунізм – це рашизм, а рашизм – це нове обличчя комунізму і тих всіх нелюдських режимів, які були по відношенню до українців та існували до цього», – прокоментував Є.Янкевич. І додав: цією виставкою хотілось би стимулювати думку українців та мешканців решти держав цивілізованого світу, що комунізм і рашизм заслуговують трибуналу і всесвітнього засудження – як це було після розгрому нацистської Німеччини.

Виставка триватиме близько двох тижнів, є фактично цілодобово доступною для огляду у вітрині бібліотеки на вул.Соборній, 12/16. На стендах можна побачити архівні документи про репресованих українців у 20 столітті, а також свідчення про сучасні злочини російської армії.

Архів національної пам’яті висловлює величезну вдячність за допомогу у проведенні виставки керівництву комунального закладу культури «Кременчуцька міська публічна бібліотека», зокрема – заступниці директора Ірині Воловодській та відділу соціокультурної діяльності, а також – кременчуцькому активісту у сфері дотримання мовного та декомунізаційного законодавства, члену молодіжної організації «Пласт» Ярославу Волошину.

Наші партнери