icon facebook inst.png icon youtube
Новини
Календар подій

Очільник Архіву національної пам'яті Ігор Кулик 27 жовтня взяв участь в круглому столі, де оприлюднили та обговорили результати соціологічного дослідження про обізнаність та сприйняття Української повстанської армії та її головного командира Романа Шухевича.

27102023

 

Соціологічне опитування, проведене Фондом «Демократичні ініціативи» імені Ілька Кучеріва та Київським міжнародним інститутом соціології протягом вересня-жовтня 2023 року, створили в рамках проєкту «Досьє Шухевича: пропаганда, стереотипи, дезінформація», над яким працює Центр досліджень визвольного руху за підтримки Українського культурного фонду.

Результати опитування представив професор політології Києво-Могилянської академії, науковий директор Фонду «Демократичні ініціативи» імені Ілька Кучеріва, професор Києво-Могилянської академії Олексій Гарань. Він підкреслив: «Ми пройшли колосальний шлях у відновлення історичної правди щодо УПА. Другий крок — донесення цієї правди. Лише 26 % респондентів вважають, що в школі вивченню УПА приділено достатньо уваги (43 % вважають, що недостатньо). Лише 20 % вважають достатнім рівень соціальної підтримки учасників ОУН та УПА з боку держави (41 % вважають його недостатнім). Ми не маємо обходити і трагічних, болісних сторінок. До прикладу, 86 % мало або нічого не знають про польсько-український конфлікт під час Другої світової війни. Тобто попереду ще багато роботи».

«Ми спостерігаємо серйозну переоцінку минулого. Історія УПА стає одним із ключових елементів нашої національної памʼяті. Як свідчить опитування для понад 70 % українців ця історія стала досвідом і заклала традицію спротиву агресору та захисту незалежності», — прокоментувала Ярина Ясиневич, програмна директорка ЦДВР.

Центр досліджень визвольного руху за підтримки Українського культурного фонду продовжує працювати над проєктом «Досьє Шухевича: пропаганда, стереотипи, дезінформація», що руйнує міфи про генерала УПА. Зокрема, скоро можна буде побачити виставку, яку команда створить за результатами проєкту.

Більше про круглий стіл, його спікерів та співпрацю з УКФ можна ознайомитися на сайті ЦДВР за посиланням: https://cdvr.org.ua/30619/2023/10/27/

Наші партнери