icon facebook inst.png icon youtube
Новини

Ihor Kyluk

Ігор Кулик

Уродженець м. Луцька. В 2005 році отримав диплом з відзнакою магістра політології Волинського державного університету ім. Лесі Українки (м. Луцьк). В 2018 році отримав сертифікат з відзнакою за успішне завершення курсу «Аналіз політики: від теорії до дії» Київської школи економіки та National Endowment for Democracy (NED).

2005-2009 роки – начальник відділу у справах молоді та спорту Луцької районної державної адміністрації.

У 2009-2010 роках обіймав посаду начальника відділу звернень громадян Галузевого державного архіву Служби безпеки України, допомагаючи людям знайти відомості про репресії щодо них та їхніх родичів.

Протягом 2014-2015 років очолював Галузевий державний архів Служби безпеки України, де відновив відкритий доступ до історичних документів. Підтримав реформу доступу до архівів, брав участь в розробці нового законодавства – Закону України «Про доступ до архівів репресивних органів комуністичного тоталітарного режиму 1917-1991 років».

У 2015-2019 роки на посаді начальника управління інституційного забезпечення політики національної пам’яті Українського інституту національної пам’яті опікувався створенням Архіву національної пам’яті та пошуком відповідного приміщення.

З червня 2019 року – директор Галузевого державного архіву Українського інституту національної пам’яті.

Експерт з доступу до архівів Центру досліджень визвольного руху, експерт групи «Політика національної пам’яті» Реанімаційного пакету реформ, засновник та адміністратор групи в соціальній мережі Фейсбук «Доступ до архівів», співавтор видання (дві редакції) – В’ятрович В.М., Кулик І.М., Лошак В.В., Шпак А.В. Право на правду. Практичний порадник із доступу до архівів. Видання друге, доповнене / Центр досліджень визвольного руху. - Львів: Часопис, 2016. - 192 с.

Нагороджений подякою Голови Служби безпеки України з нагоди відзначення 18 річниці Служби безпеки України.

Сфери зацікавлення: доступ до архівів, запровадження стандартів демократичного врядування, покращення якості адміністративних послуг, політика національної пам’яті.

Профіль в соціальній мережі Фейсбук.