icon facebook inst.png icon youtube
Новини
Календар подій

Офіційна фейсбук-сторінка ГДА УІНП розпочала діяльність 24 грудня 2019 року, звернувшись до читачів наступним чином...

Новина 4

         У червні 2019 року ми з’явилися на світ як окрема державна установа і вже півроку робимо перші кроки. Наразі маємо багато здобутків.

        Архів національної пам’яті – це архів минулого заради майбутнього. Ми ставимо перед собою амбітну мету – зберегти свідчення злочинів комуністичного тоталітарного режиму та надати до цих першоджерел вільний доступ для всіх охочих. Ми також прагнемо зруйнувати міфи про архів як установу із запиленими стосами паперів на стелажах, між якими у присмерку сновигають зсутулені нудні співробітники.

      Відкритий простір (Open Space), коворкінг, затишні зали для роботи з документами та презентаціями, найсучасніші пошукові системи, потужне оцифрування, можливість поринути у атмосферу минулого – ось далеко не повний перелік того, що ми плануємо запропонувати всім охочим. Ми чекаємо багато відвідувачів, бо доступ до раніше таємних документів колишніх комуністичних спецслужб та інших репресивних органів наразі відкрито для усіх громадян. Це міжнародна практика. Країни Центрально-Східної Європи, які пережили жахіття комуністичного тоталітарного режиму, теж мають такі архіви. В їх документах водночас співіснують правда, брехня і провокації. Вчимося їх розрізняти – так протидіятимемо загрозам національній безпеці України в наші дні. Адже методи російського агресора за століття практично не змінилися. Тож ми визначаємо долю. Подекуди – долю людини, покоління і навіть державності.

       Тому чекаємо на доброзичливе спілкування і – зростаймо разом. Аби спільними зусиллями нас та читачів цієї сторінки, свідомо позбавляючись помилок і стереотипів минулого, постала вільна і потужна Україна!»

Наші партнери